Artık özgürlüğün yeni simgesi bu!

”Kul lillezîne keferû se tuglebûne ve tuhşerûne ilâ cehenneme, ve bi’sel mihâd.”
”Kâfir olanlara de ki: “Yakında mağlup olacaksınız, cehennemde toplanacaksınız. Ve (o) ne kötü bir döşektir.” Al-i İmran 12.ayet
”Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Ancak, Allah onları (cezalandırmayı), korkudan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor.” (İbrahim Suresi-42)

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem;
Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.
Biri ecdadıma saldırdımı, hatta boğarım! …
-Boğamazsın ki!
-Hiç olmazsa yanımdan kovarım.
Üçbuçuk soysuzun ardından zağarlık yapamam;
Hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam.
Doğduğumdan beridir, aşığım istiklale;
Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale!
Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!
Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim,
Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!
Adam aldırmada geç git! , diyemem aldırırım.
Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!
Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu…
İrticanın şu sizin lehçede ma’nası bu mu?
Mehmet Akif Ersoy

Allah hükümetimize başındaki saygıdeğer reisimizi sayın Erdoğan’ı korusun. Onun sayesinde ülkemiz cok iyi gidiyor. Babamla geçen gün yine iyi ki basımızda Tayyip Erdoğan olduğunu konuştuk. Ona zarar vermesinler ülkemiz yaşanılacak bir yer olmaktan çıkar yoksa. Tövbeler olsun Allah’ım onu korusun.

[ad] Boş reklam alanı (#1)!

 İşaretin anlamı ne? Rabia kim?

Rabia, Arapça’da 4’üncü demek. Mursi taraftarları hem toplandıkları Rabiatül Adeviyye Meydanı’na hem de Mursi’nin 4. Cumhurbaşkanı olmasına gönderme yaptıkları için bu işareti benimsedi.
Rabiatül Adeviyye Meydanı ise adını 8. yüzyılda yaşamış sufi bir kadın şairden alıyor. Rabia da ailesinin 4. çocuğu. Rabia çocukluğunu köle olarak geçirir ve kaçma teşebbüslerinde sonra özgür kalır. Bu yüzden Mısır’da özgürlüğün simgesi olur.
Kadın evliyalardan biri kabul edilen Rabia’tül Adeviyye genç bir kızken anne ve babası öldü. Basra’da kıtlık baş göstermişti. O da bir ihtiyara hizmet etmeye başladı. İhtiyar daha sonra Rabia’yı azat etti.
Rabia’tül Adeviyye’nin ömrünü ilim ve ibadet ile geçirdiği, kefenini de sürekli yanında taşıdığı söylenir. İlk dönem sufi şairleri arasından en önemli isimlerden biri olan Rabia’nın İlahi aşk öğretisi kendisinden sonraki sufileri de önemli ölçüde etkilemiştir. Ayrıca zamanın şeyhleri ve mürşitleri Rabiatül Adeviyye’yi ziyaret edip sohbet meclislerinde onun derin bilgisinden ve görüşlerinden yararlanmışlardır.
Rabia işareti bu saatten sonra özgürlük sembolü manasını almış bulunmaktadır. Yaralarımız çok derin. Suriye, Irak, Filistin, Mısır ne oluyor sizlere? Neden bunlar müslümanların başına geliyor? Hiç düşündünüz mü? Hiç ABD, Avrupa vb. ülkede yok? Türkiye’nin de başına gelecekti direkten döndük; fakat yarın bir gün bizimde başımıza gelebilir Allah sonumuzu hayreylesin. Gidişatımızı sindiremeyen dış güçlerden herşey beklenir. Bize dua etmek düşer.

İLGİLİ  Burçlar ve İlizyonist-Sihirbazlık Programlarım